Płaszcze Męskie

Podstawą męskiego ubioru jest klasyczna koszula. To część ubioru, która w modzie męskiej ma pierwszoplanowe znaczenie. Obok spodni koszula jest elementem ubioru, który od lat był zarezerwowany wyłącznie dla mężczyzn. Przez epoki poddawana była niezliczonym zmianom, ponieważ na początku była skrywaną warstwą spodnią. Ewolucji ulegała także jej długość. Dla mniej zamożnych była pospolitym codziennym odzieniem. Koszule szyte były z lnu lub bawełny. Upłynęło wiele czasu by móc tytułować je kwintesencją elegancji. W efekcie zmian stały się pierwszą warstwą ubioru, która mogła być widoczna dzięki kamizelkom i kaftanom. Ówczesne koszule posiadały mnóstwo ozdób oraz falbany. Często były zdobione  koronkowymi żabotami. W miarę rozwoju mody męskiej coraz częściej stawiano jednak na zachowawczość w ubiorze. Coraz częstsze były bardziej stonowane materiały, które wyparły zdobne jedwabie i satyny.
Koszula, którą znamy dzisiaj stała się powszechna także dzięki wynalezieniu krochmalu. Funkcjonalności dodały jej sztywne kołnierzyki oraz zapięcia na guziki. Białe koszule są znakiem największej elegancji. Współczesne modele posiadają dopasowaną sylwetkę oraz zapięcia na guziki. Biała koszula może uchodzić za nudną. Nic bardziej mylnego. Koszulę zdobić mogą rozmaite kołnierzyki, które dobierać należy z uwagi na kształt twarzy. Bardzo popularny, ale mniej formalny jest kołnierzyk typu włoskiego, który proponowany jest panom o pociągłych twarzach. W stylu smart casual świetnie sprawdzają się kołnierzyki typu button down. Mniej popularne, ale niezwykle intrygujące są kołnierzyki ze stójką, które należy nosić bez krawatu.
Jeśli chodzi o kroje koszul męskich, panowie również mają znakomity wybór. Koszula, która świetnie przylega do ciała powinna być drugą skórą i nie powinna krępować ruchów. Warto dobierać trwałe i jakościowe tkaniny, które posłużą wiele lat. Panowie o nietypowych sylwetkach z pewnością docenią mocniej elastyczne włókna. Wyróżniamy m.in. pożądane kroje slim fit. Wyszczuplone sylwetki koszul są bestsellerami, ponieważ nadają lekkości męskiej sylwetce. Kolosalne znaczenie mają używane tkaniny. W tej kwestii nie ma granic. Spośród bogatej oferty materiałów można wybrać oryginalne desenie kwiatowe lub bardziej subtelne wzory w kropki. Zależnie od gustu możemy stawiać na mniej lub bardziej wyraźną teksturę materiału. W sezonie zimowym warto zainteresować się grubszymi, sportowymi koszulami, które razem z kołnierzykiem typu button down stanowią świetną bazę do weekendowej stylizacji.
Wielu Panów z pewnością może zapytać jaka koszula będzie tą najbardziej elegancką. Kluczowe są: materiał, kolor, krój i kołnierzyk. W kolekcjach marki panowie znajdą eleganckie koszule męskie. Białe i błękitne modele idealnie pasują do stylizacji biznesowych. Zaciekawić mogą również unikatowe abstrakcyjne desenie. Dzięki wysokim jakościowo tkaninom wszyscy Panowie z pewnością stworzą funkcjonalne zestawy casualowe.